Noc Muzeów w Bazylice. Nie przegap okazji

Przed nami kolejna, 15. Noc Muzeów. W najbliższą sobotę, 19 maja br., swoje podwoje dla zwiedzających otworzy ponad 240 warszawskich placówek muzealnych, kulturalnych, świątyń, czy urzędowych gmachów. Wśród tegorocznych debiutantów jest miejsce szczególne na mapie prawobrzeżnej Warszawy – monumentalna Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej.

Obecność Bazyliki w tegorocznej akcji to efekt współpracy parafii, Oratorium oraz społeczników z Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów”. Jak podkreśla Krzysztof Michalski z PSM Michałów, jeden z inicjatorów włączenia michałowskiej świątyni do akcji, pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem władz parafii. Społecznikom i osobom związanym z „najpiękniejszym w Polsce kościołem”, jak zwał mawiać o kościele na Szmulkach papież Pius XI, bardzo zależy na tym by zwrócić uwagę samych mieszkańców oraz osób odwiedzających Pragę na potencjał tkwiący w Bazylice i jej otoczeniu. Noc Muzeów, w której od lat uczestniczą świątynie lewego brzegu, jest okazją by zwrócić uwagę warszawiaków na kościół przy Kawęczyńskiej.

Bazylika wraz z Oratorium im. św. Jana Bosko będą dostępne dla zwiedzających w sobotę, 19 maja, w godzinach 19:30-0:30. Wejście od strony ul. Siedleckiej (klatka schodowa z windą). Dojazd tramwajami nr 7 i 13, do przystanku Bazylika Kawęczyńska.
Źródło: PSM
2018-05-18 08:50 1974

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy