Pierwszy Mural Loesje na Szmulowiźnie

Pierwszy wielkoformatowe mural Loesje powstał na Szumulowiźnie. Utrzymany w minimalistycznej czarno-białej stylistyce przypomina plakaty Loesje. Podobnie jak w przypadku plakatów, estetyka murali Loesje podkreśla, że ich najważniejszą wartością jest tekst i jego przesłanie, a nie atrakcyjna kolorystycznie forma.

Mural Prz  szłość możemy oglądać na kamienicy przy ulicy Jadowskiej 7, od strony ulicy Wołomińskiej. Powstał w ramach projektu "Miasto myśli", który realizowany jest przez Fundację Sztuki Arteria, dzięki wsparciu finansowemu ze środków m.st. Warszawy oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2015.

LOESJE [czyt. Luszje] czyli po polsku Lusia. To nazwa ruchu i sieci grup działających w różnych krajach na rzecz wolności słowa i wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznego i kreatywności. Swoją nazwę zawdzięcza młodej Holenderce o imieniu Loesje.

Idea ruchu powstała w 1983 roku w grupie kilku przyjaciół w Holandii, którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej w Holandii poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji hasłami o konstruktywnym przesłaniu.
2015-12-14 19:11 3010

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy