Zawalił się fragment kamienicy przy Kawęczyńskiej 67

Zawalił się fragment remontowanej przedwojennej kamienicy przy Kawęczyńskiej 67. Nikt nie ucierpiał. Jednak, ze względu na bezpieczeństwo zostały ewakuowane siostry zakonne z sąsiedniego budynku oraz część mieszkańców Kawęczyńskiej 65.

Służby na miejscu

"Na miejscu są służby i burmistrz Paweł Lisiecki. Akcją dowodzi Marek Albiniak, zastępca Naczelnika d.s. zarządzania kryzysowego w Dzielnicy Praga Północ. Uruchomiono odpowiednie procedury, żeby zapewnić dach nad głową ewakuowanym mieszkańcom sąsiednich kamienic. Ok. 60 osób siedzi już w autokarze. Nocleg uruchomimy w jednej ze szkół praskich." - mówi Beata Bielińska-Jacewicz - rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga Północ.

Ratownicy z psami dwukrotnie przeszukali gruzowisko. - Psy nie dały żadnych sygnałów, aby ktoś był pod gruzem. Sprawdziliśmy teren też kamerami wziernikowymi. Nikogo nie znaleźliśmy. Nasza akcja została zakończona - poinformował przed godziną 22 kpt. Artur Laudy z warszawskiej Straży Pożarnej.

Trwał remont

Opuszczona przez lokatorów kamienica była od wiosny br. remontowana przez specjalnie do tego celu powołaną spółkę Kawęczyńska Inwestycje, która to kupiła budynek na wolnym rynku. Prace miały się zakończyć w październiku br...

Na Kawęczyńską wezwany został inspektor budowlany. To on zdecyduje o dalszych losach budynku.
Źródło: Portal Twoja Praga
2015-06-25 22:39 3306

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy