Budowa chodnika na Radzymińskiej o krok bliżej

Budowa chodnika na Radzymińskiej o krok bliżej Światełko w tunelu dla budowy chodnika wzdłuż "małej" Radzymińskiej. Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców "Michałów" intensywnie lobbujące w tej kwestii, otrzymało z ZDM pismo, z którego wynika, że jest duża szansa na budowę tego bardzo potrzebnego chodnika jeszcze w tym roku.

200 metrów chodnika
Wspomniany chodnik ma zostać ułożony wzdłuż tzw. Małej Radzymińskiej, po jej prawej stronie, łączącej Targówek Fabryczny ze Szmulowizną. Teren, na którym brakuje chodnika znajduje się mniej więcej w połowie na Targówku i Pradze Płn. i stanowi ważny korytarz pieszy łączący nasze dzielnice.

Przed trzema laty, podczas przebudowy ul. Naczelnikowskiej, z niewiadomych powodów nie ułożono chodnika na najbardziej uczęszczanym przez mieszkańców obu dzielnic odcinku z prawej strony jezdni pod wiaduktem kolejowym. Biegnie tamtędy przedept, który każdego dnia pokonują setki pieszych, udając się na przystanki autobusowe na ul. Naczelnikowskiej czy Piotra Skargi lub do supermarketu Kaufland na ul. Birżańskiej. Podczas roztopów lub deszczu przedept zamienia się w jedną wielką, błotnistą kałużę, uniemożliwiającą przejście tzw. suchą stopą.

Budowa chodnika ułatwi dojście mieszkańcom Pragi do marketu Kaufland - jedynego większego sklepu w okolicy, jak również do dwóch miejsc pamięci z okresu II wojny światowej.

Jego budowa była zgłoszona do budżetu partycypacyjnego na Pradze Płn. na 2015 r. i projekt ten, choć nie został zakwalifikowany do realizacji, otrzymał prawie 340 głosów.

Ostatnia odpowiedź ZDM, w której czytamy, iż: "Zarząd Dróg Miejskich podjął już kroki celem wykonania przedmiotowego chodnika w 2015 roku" daje nadzieję, iż wkrótce tak potrzebny chodnik połączy dwie dzielnice.
2015-01-08 21:45 2599 radzymińska, chodnik

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy