Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych "Szmulowizna - Michałów"

18 września 2010 między godz. 10.00 a 12.00 na ulicach warszawskiej Szmulowizny i Michałowa obyły się pierwszy Praski Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Pomysł zorganizowania rajdu zrodził się w Praskim Stowarzyszeniu Mieszkańców "Michałów" po tym jak współorganizowany z Automobilklubem Polski zeszłoroczny XXXII Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych okazał się sukcesem a piękna Bazylika NSJ - jedną z jego głównych atrakcji.

Ideą tegorocznego rajdu jest promocja naszej okolicy przez pojazdy zabytkowe, które są idealnym dopełnieniem kolorytu warszawskiej Pragi, jej zabytkowych ulic i budynków. Niezwykłe auta w ruchu, czyli używane zgodnie z przeznaczeniem, dodają życia ulicom i budzą pozytywne emocje, szczególnie wśród praskich dzieciaków.

Start rajdu odbędzie się o godzinie 10.00 spod klimatycznej kawiarni "Stara Praga" przy ul. Targowej 18 (dojazd od ul. A. Mackiewicza). Auta w kilkuminutowych odstępach wyruszą na ulice Pragi. Po drodze załogi rozwiązując zagadki nawigacyjne będą zwiedzać Szmulowiznę i Michałów.

Po zakończeniu Rajdu ok. godz. 12.00 auta zabytkowe będą prezentowane pod Bazyliką NSJ przy ul. Kawęczyńskiej. Zachęcamy do oglądania i fotografowania pojazdów, których na co dzień nie spotykamy już na naszych ulicach. Rajd zakończy się wręczeniem nagród i dyplomów.

Rajd pod patronatem Pani Jolanty Koczorowskiej, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy