Nieporęcka 6 pełna niespodzianek

Odkryte w czasie budowy niezwykłe eksponaty - szablę pruską i karabin Mauser można już oglądać na udostępnionej pod chodnikiem na ulicy Nieporęckiej ciekawej instalacji.

Nieporęcka 6

Nowy budynek na Nieporęckiej został oddany do użytku w tym roku. Projekt elewacji wzorowany na okolicznych modernistycznych kamienicach opracował zespół architektów: Irina Paškevič, Ewa Horoszkiewicz, Maciej H. Paryek, Gildas Boursin.

Jednak Nieporęcka 6 to nie tyko budynek, a przede wszystkim ludzie z niezwykle sympatycznego zespołu z Pracowni Nieporęcka, która od samego początku czynnie uczestniczy w życiu tej części Pragi Północ.

Uliczne wspólne biesiady, rewitalizacja okolicznych podwórek, turniej piłki nożnej, trójwymiarowe przejście dla pieszych czy praski hejnał grany na trąbce właśnie z Nieporęckiej - to tylko niektóre inicjatywy, które zrodziły się w głowach zespołu - Pracowni Nieporęcka.

Skarby odkryte w ziemi

Najnowszą atrakcją jest ukończona, ciekawa instalacja pod samym chodnikiem, gdzie pod szkłem umieszczono wykopane w czasie budowy szablę pruską i karabin Mauser. Do kogo należały i dlaczego zostały zakopane na pustym placu między kamienicami być może nigdy nie się dowiemy. Ważne, że ślad praskiej historii został zabezpieczony i będzie należycie eksponowany w miejscu ukrycia.

Paszport dla wszystkich

Zachęcamy również do odwiedzin Konsulatu Niezależnej Szwajcarskiej Doliny Prättigau. Cały czas tam wyrabiane są paszporty prasko-praettigalskie. Ich posiadacze będą mieli zniżki na ewentualne wydarzenia biletowane i pierwszeństwo przy akcjach z ograniczoną liczbą miejsc organizowanych w konsulacie.
2015-10-29 10:48 3443

Komentarze

~Alicja Banasik

Brawo dla Pracowni Nieporęcka za ciekawe poczynania integracyjne na Szmulowiźnie ! Wyeksponowanie starej broni znalezionej podczas remontu to mikrocząstka czyichś losów poprzednich mieszkańców w tragicznych latach wojennych... Alicja Banasik - autorka książki o dziejach Warszawskiej Pragi.