Zmiany w Teatrze Praga
Najnowszy repertuar teatru to efekt zmian, jakie Ireneusz Janiszewski wprowadza na scenie przy Otwockiej 14. Wychowanek m.in. Mikołaja Grabowskiego i Krystiana Lupy, rozszerza ofertę kulturalną teatru o taniec, film, sztukę i filozofię. W pierwszym tygodniu marca Praga gości Teatr Maat Projekt Tomasza Bazana - trzy spektakle wykorzystujące dalekowschodnią refleksję nad ciałem i nowoczesne metody prowadzenia tancerzy. Tydzień później pokazane zostaną trzy monodramy. Szczególnie polecamy "Novecento" w reżyserii Iwo Vedrala. To zabawna historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd. Produkcja Teatru Nowego w Krakowie to polska prapremiera sceniczna tekstu Alessandro Baricco, jednego z najpopularniejszych współczesnych włoskich dramatopisarzy.
Ostatni marcowy weekend w Teatrze Praga to prezentacje dokonań młodych twórców z łódzkiej szkoły filmowej. Na scenie zobaczymy dwa dyplomy aktorskie ("Top Dogs" i "Opowieść o zwyczajnym szaleństwie"), a także krótkie metraże studentów wydziałów operatorskiego i animacji. To prawdziwa gratka dla wielbicieli eksperymentów i wyobraźni nieskrępowanej wymogami sprzedawalności.
Na kwiecień przygotowaliśmy wydarzenie bez precedensu: wykład uznanego w świecie akademickim prof. Bogdana Banasiaka, filozofa i tłumacza, który wyjaśni niuanse francuskiej filozofii końca XVIII wieku. Wykład odbędzie się z okazji wystawienia "Filozofii w buduarze", spektaklu Teatru Nowego w Krakowie. Inne produkcje tego teatru, z którymi warszawski widz będzie mógł się zapoznać w pierwszy weekend kwietnia w Teatrze Praga, to: "Pan Jasiek" i "Amok, moja dziecinada".
Teatr Praga przygotowuje także premierę. Na scenie przy Otwockiej 14 rozpoczynają się prace nad nowym spektaklem z udziałem artystów Maat Projekt. "Hermeneia" inspirowana będzie twórczością Samuela Becketta i listami Marleny Dietrich.
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy