Budują nowoczesne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Rozpoczęła się modernizacja budynku oświatowego przy ul. Tarchomińskiej 4. W ramach inwestycji na terenie szkoły ma powstać m.in. placówka przedszkolna dla dzieci z autyzmem, a budynek Zespołu Szkół Specjalnych nr 97 zostanie gruntownie zmodernizowany. Prace zakończą się w przyszłym roku.

Budowa i modernizacja

W ramach prowadzonej inwestycji na terenie szkoły zostanie wzniesiony pawilon przedszkolny przeznaczony dla dzieci z autyzmem. Istniejąca dziś sala gimnastycznej wraz z zapleczem zostanie wyburzona a w jej miejscu powstanie nowa sala z zapleczem. Lokalizacja sali pomiędzy istniejącym budynkiem a nowo-projektowanym pawilonem pozwoli na korzystanie z zaplecza sportowego zarówno maluchom, jak i nieco starszym dzieciom.

Funkcje istniejącego dwupiętrowego budynku szkoły nie ulegną zmianie. Obiekt wzniesiony w 1964 roku zostanie jednak poddany gruntownemu remontowi. Jego zakres to: termomodernizacja (wymiana okien,węzła cieplnego i instalacji c.o., ocieplenie ścian i stropodachu, ocieplenie ścian fundamentowych), wymiana drzwi wewnętrznych, przebudowa niektórych pomieszczeń, wymiana wszystkich wewnętrznych instalacji, malowanie pomieszczeń.

Do głównego korpusu został dobudowany prostopadle korpus niższej bryły, który mieści w sobie salę gimnastyczną z zapleczem. Z uwagi na wynik ekspertyz, które wykazały zły stan tej części budynku jest ona przeznaczona do wyburzenia. W tym miejscu zaprojektowano rozbudowę budynku o pawilon przedszkolny wraz z nową salą gimnastyczną i zapleczem.

Prace budowlane wykonuje wyłoniona w przetargu firma - Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowe "IZOLBUD" Sp. z o.o. z Warszawy. Ich koszt wyniesie około 10,5 mln zł. Inwestorem jest Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Projekt opracowało Biuro Architekt Kaczmarczyk s.c. z Suchej Beskidzkiej.

Wycinka drzew

Jeszcze przed rozpoczęciem zasadniczych prac zostało wyciętych około 29 drzew, co wzbudziło oburzenie społeczników i części mieszkańców. W ich miejsce mają zostać wykonane nasadzenie zastępcze - 25 szt.
2017-03-02 19:35 3349

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy