Złoty jubileusz Salezjanów w Bazylice

Bp Romuald Kamiński prze­wodniczył 28 czerwca 2019 roku w Mszy Świętej odpustowej w odprawionej przez księży salezjanów w bazylice Najświętsze­go Serca Jezusowego, która od roku jest sanktuarium. Liturgia zainaugurowała obchody stu­lecia erygowania parafii.

Na październik zaplanowano sym­pozjum naukowe poświęcone historii kultu Serca Chrystusa. - Złoty jubileusz to dla nas okazja do dziękczynienia Bogu i ludziom, którzy swoją pracą, cierpieniem i modlitwami przez ponad wiek tworzyli wspólnotę duchową parafii i budowali jej struktury - powiedział ks. Edmund Modzelewski SDB, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium. Jak podkreślił, po wyniesieniu bazyliki do rangi sanktuarium zwiększyła się liczba nawiedzających świątynię, szukających w tym miejscu odnowy duchowej. - Wielu mówi, że mogą tu pooddychać świętością - powiedział.
Wskazując w homilii na przykład Serca Zbawiciela,

bp Kamiński podkreśli, że prawdziwa miłość jest wierna i bezinteresowna. - Jezus kocha nas bez względu na to, jacy jesteśmy. Jego miłość jest uprzedzająca, i taka winna być nasza miłość względem innych. To nie może być swoista wymiana dóbr. Autentyczna miłość szuka drugiego, pragnąc przede wszystkim jego dobra - podkreślił. Przyznał, że przykład Dobrego Pasterza, który zostawia dziewięćdziesiąt dziewięć owiec, by szukać zagubionej, jest sprzeczny z logiką ekonomii. - Warto jednak zapytać: Jaką mamy pewność, że nie ubędzie kolejna owca? Dokąd więc będę uważał, że jeszcze nic się nie stało? - zachęcał do refleksji biskup.

mag
Źródło: Tygodnik Idziemy
2019-07-05 18:14 1215

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy