Trasa Świętokrzyska - przez działki za Dworcem Wschodnim

Po długich czterech miesiącach poznaliśmy rozstrzygnięcie przetargu na budowę II etapu Trasy Świętokrzyskiej. Odcinek "A" biegnący od Dworca Wschodniego do ulicy Zabranieckiej na Targówku zbuduje najprawdopodobniej firma Strabag. Jej koszt wyniesie 76 mln zł a prace mają się zakończyć pod koniec 2017 roku.

Przedłużą ulicę Kijowską

Trasa Świętokrzyska będzie miała po dwie jezdnie w każdym kierunku. Ma ona zostać wykonana z cichej nawierzchni. Taki zabieg ma zapobiec konieczności ustawiania ekranów akustycznych. Trasa, choć po protestach mieszkańców ominie prawie całkowicie park przy Kawęczyńskiej, zmieni całkowicie obraz cichego i nieco tajemniczego zakątka Pragi. Całkowitej likwidacji ulegną natomiast dawne kolejowe ogródki działkowe przy Dworcu Wschodnim.

Trasa niekompletna...

Oddanie II etapu Trasy Świętokrzyskiej bez ukończenia III etapu - czyli wykonania odcinka od Targowej do Zamoyskiego może spowodować gigantyczne korki na ulicy Kijowskiej przy Targowej, gdzie już dziś w czasie porannego szczytu sznur samochodów sięga ulicy Markowskiej...  Według naszej informacji przetarg na wykonawcę III odcinka ZMiD planuje ogłosić pod koniec 2015 roku.
2015-04-17 22:31 9342

Komentarze

~RJW GPP

Po pierwsze: Michałów jest częścią Szmulowizny, więc tytuł nie powinien sugerować, że to są nazwy równorzędne. Po drugie: Naprawdę to jest granda, że się pcha w ten sposób trasę, gdy obok jest całe pole ugorów i możliwe jest lepsze ukształtowanie systemu ulicznego eliminującego negatywny wpływ terenów kolejowych na miasto. Zadziwia mnie, że nikt nie podejmuje tego tematu!

~bolsen

Czyli jednak lipa. Powstanie gniot. No bo po co tramwaj? Przecież lepiej pompować samochody do centrum Pragii.