Spacer szlakiem kapliczek Szmulowizny i Michałowa

W najbliższą niedzielę 24 września 2023 r. o godz. 11:00 Stowarzyszenie Kocham Pragę zaprasza na trzeci z cyklu spacer śladami podwórkowych i ulicznych kapliczek na Pradze. - W czasie naszej wędrówki będziemy zaglądać w bramy i na zamknięte podwórza. Nie umknie naszej uwadze detal architektoniczny, choć oczywiście uwagę skupimy przede wszystkim na odwiedzanych kapliczkach i otaczających je kamienicach. - zachęcają organizatorzy.

Kapliczki Szmulek i Michałowa

Spacer rozpocznie się przy ul. Ząbkowskiej róg Markowskiej. Następnie z ul. Ząbkowskiej, ulicami Nieporęcką, Białostocką i Tarchomińską dojdziemy do ul. Grodzieńskiej. Dalej ul. Radzymińską, ponownie ulicami Białostocką i Łochowską dotrzemy na ul. Kawęczyńską. Spacer zakończymy na rogu ulic Otwockiej i Siedleckiej na terenie przynależnym do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego.

W czasie naszej wędrówki będziemy zaglądać w bramy i na zamknięte podwórza. Nie umknie naszej uwadze detal architektoniczny, choć oczywiście uwagę skupimy przede wszystkim na odwiedzanych kapliczkach i otaczających je kamienicach.

Przygotujcie się na 2 godziny wędrówki praskimi zaułkami.

Naszym przewodnikiem będzie Piotr Stryczyński.

Kolejny spacer odbędzie się nietypowo, bo we wtorek 31 października 2023 r. i będzie to specjalny spacer zaduszkowy ulicami Starej Pragi. Zachęcamy do zapamiętania tej daty, bo okoliczności i miejsce spaceru będą pod każdym względem wyjątkowe.

Zorganizowane przez nas spacery uzyskały dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Wspólnie dla dziedzictwa.

Gdzie i kiedy:
Kiedy: Niedziela, 24 września 2023 r., godzina 11.00
Oprowadza: Piotr Stryczyński
Czas: Około 2 godzin

Spacer bezpłatny
Źródło: kochamprage.pl
2023-09-21 20:51 251

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy