Oddaj krew w Parku Skaryszewskim

Już w najbliższą niedzielę 31 maja 2015 roku w Parku Skaryszewskim wszyscy chętni będą mieli możliwość oddania krwi i uratowania zdrowia, a nawet życia osobom chorym i potrzebującym. Ponadto będzie to doskonała  okazja do spędzenia aktywnie niedzieli. Od godziny 11:00 na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji: pokazy pierwszej pomocy, koncerty, poczęstunki, a dla najmłodszych przewidziana jest zabawa na zamku dmuchanym. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w ramach ogólnopolskiego pikniku wieńczącego Wampiriadę.

Wampiriada, akcja studenckiego honorowego krwiodawstwa, jest jedną z największych tego typu imprez organizowanych przez studentów. W tym roku odbywa się na 34 uczelniach na terenie całej Polski. Piknik, który odbędzie się w Parku Skaryszewskim już 31 maja, wieńczy wiosenną edycję akcji.
Piknik, jako impreza rodzinna jest przygotowywany z myślą nie tylko o studentach, ale też wszystkich Krwiodawcach oraz entuzjastach pomagania innym – każdy, kto nas odwiedzi znajdzie coś dla siebie – najmłodsi będą mieli możliwość zabawy na dmuchanym zamku, młodzież – posłuchania koncertów, a starsi – wzięcia udziału w pokazach pierwszej pomocy. Specjalnym punktem programu będzie także rozmowa z ambasadorką naszej akcji Otylią Jędrzejczak – mówi Monika Prudło, Koordynator Ogólnopolska Wampiriady.

Na uczestników pikniku w godz. (11:00 – 16:00) będą czekały dwa krwiobusy – specjalne autobusy przystosowane do pobierania krwi, a każdy Honorowy Dawca Krwi otrzyma specjalny pakiet prezentów przygotowany przez organizatorów.

Wampiriada słynie na uczelniach z tego, że Krwiodawcy, oprócz standardowego pakunku słodyczy, który otrzymuje od centrum krwiodawstwa, obdarowywani są dodatkowymi upominkami, jak wejściówki do teatrów, czy drobne podarunki rzeczowe. Teraz ideę Wampiriady chcemy rozpropagować również wśród osób, które wcześniej nie miały styczności z akcją – uważamy, że piknik jest na tyle uniwersalną formą rozrywki, że frekwencja dopisze – tłumaczy Monika Prudło.

Atrakcje dla dorosłych: pokazy pierwszej pomocy, zajęcia fitnessu i jogi; spotkanie z Otylią Jędrzejczak oraz koncerty.

Atrakcje dla dzieci: stoisko z malowaniem twarzy, dmuchany zamek, bańki xxl, krwista wata cukrowa oraz mnóstwo konkursów i zabaw na świeżym powietrzu.

Wampiriada jest organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów od 16 lat, zdobywając przez ten czas grono wiernych fanów wśród studentów oraz stając się jedną z największych akcji charytatywnych środowisk akademickich w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/1541686199420834
2015-05-29 14:51 2964

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy