Kilkaset osób wspólnie z zespołem El Camino modliło się i śpiewało

Po raz drugi w bazylice na Kawęczyńskiej odbyło się uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie. W wigilię Święta Miłosierdzia Bożego i 11 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II kilkaset osób wspólnie z zespołem El Camino modliło się i śpiewało.
 
Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie razem z Fundacją Chrześcijańskie Granie zaprosiło mieszkańców Pragi na wspólnie uwielbienie Boga! I tak się stało! Mimo niełatwego położenia do Salezjanów na Kawęczyńską przybyło kilkaset osób, które chciały spotkać się z Jezusem Zmartwychwstałym.

Podobnie jak poprzednim razem – spotkanie rozpoczęło się eucharystią. Następnie x. Przemek Kawecki z Czerwińska n/Wisłą pomagał nam spojrzeć oczyma Jezusa na nasze życie. Przypomniał, że Bóg nie oskarża i zawsze jest gotowy na przyjęcie naszej skruchy. On zawsze chce przebaczać nasze grzechy. Od strony muzycznej w uwielbieniu pomagał zespół El Camino, który na co dzień porusza się w stylistyce pop-jazzowej. Dzięki temu, że do wychwalania Zbawiciela użyli własnych kompozycji, spotkanie nabrało innego wymiaru.

Zazwyczaj na uwielbieniach gra się znane (i lubiane) covery piosenek uwielbieniowych, co pozwala szybciej włączyć się w śpiew, ale jest nieco odtwórcze. Pewien wysiłek włożony w nauczenie się nowych tekstów spowodował, że uwielbienie mogłem przeżyć nieco „bardziej głęboko”. Zresztą, jak powiedział lider zespołu, Mariusz Kozicki podczas spotkania w Oratorium po adoracji – najważniejsza dla niego w muzyce jest szczerość. Dało się to odczuć słuchając ich utworów.

Po uwielbieniu odbyło się spotkanie dla uczestników z zespołem. Był czas na pytania i odpowiedzi dotyczące muzyki, tego jak powstaje i dlaczego El Camino nazywa się tak jak nazywa. Mariusz mówił też o tym, jak Bóg wyzwalał go z pychy (i jaki udział w tym miały Debiuty) oraz o projektach, które tworzą: przepięknej płycie „Miłość Niepojęta” oraz „Litanii Wolności”, realizowanej wspólnie z aktorem Adamem Woronowiczem.

A Pan Bóg przemienia serca szczere. Prawdziwe. Takie, które naprawdę chcą się z Nim spotkać! I to jest najważniejszy cel tych spotkań na Pradze!

Następne Uwielbienie już 26 maja – pojawi się na nim zespół Soudarion – muzyka chrześcijańska. Zapraszamy!
Źródło: Chrześcijańskie Granie
2016-04-04 21:50 2547

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy