Budowa Trasy Świętokrzyskiej nabiera tempa

Prace na placu budowy Trasy Świętokrzyskiej nabierają tempa. Na terenie, gdzie jeszcze niedawno znajdowały się ogródki działkowe, widać już krawężniki i podbudowę przyszłej jezdni. Ukończenie i otwarcie dla ruchu tego odcinka ma nastąpić jesienią 2017 roku.

Prace wre

Długość aktualnie budowanego etapu Trasy Świętokrzyskiej wynosi 1,2 km. Trasa będzie przekraczać w trzech miejscach tory prowadzące do Dworca Wschodniego. Zostaną w tym celu zbudowane specjalne wiadukty. Dwa są już gotowe, we wrześniu wsunięty w nasyp kolejowy zostanie ostatni.

Trasa Świętokrzyska będzie miała po dwie jezdnie w każdym kierunku. Ma ona zostać wykonana z cichej nawierzchni. Taki zabieg ma zapobiec konieczności ustawiania ekranów akustycznych. Obok jezdni zostaną zbudowane drogi dla rowerów i chodniki.

Za ten odcinek trasy miasto zapłaci 76 mln zł; wykonawcą jest firma Strabag.

Pełne 3 etapy

Długość całej Trasy Świętokrzyskiej od mostu Świętokrzyskiego do ul. Zabranieckiej to ponad 3 km. Pierwszy odcinek, od mostu do ul. Zamoyskiego, powstał w 2014 r. Budowa następnego, od ul. J. Zamoyskiego do Targowej (bez skrzyżowania), rozpocznie się jeszcze w tym roku. Dla fragmentu od ul. Targowej (ze skrzyżowaniem) do Dworca Wschodniego, czyli do połączenia z obecnie budowanym odcinkiem, opracowywana jest dokumentacja projektowa. Gotowa będzie w tym roku. Długość całej trasy od mostu Świętokrzyskiego do ul. Zabranieckiej to ponad 3 km.
2016-09-09 20:43 3286

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy