Biblioteka wciąż otwarta. Przenosiny po Nowym Roku

Nie doszło do planowanego na 16 grudnia zamknięcia biblioteki z bloku przy Kijowskiej 11. Plany dzielnicy dotyczące przeniesienia placówki na odległy Golędzinów są jednak wciąż aktualne i zmiana adresu nastąpi najprawdopodobniej na początku stycznia przyszłego roku.

Przenosiny po nowym roku

"Biblioteka przy Kijowskiej 11 - będzie przeniesiona, ale równocześnie trwają rozmowy z RSM Praga - dopiero teraz spółdzielnia zdecydowała się negocjować wysokość czynszu. Rozmowy są w toku. Jednak i tak lokal wymaga remontu po zalaniu. Otwarcie biblioteki na Golędzinowie zaplanowano na początek stycznia przyszłego roku, więc jeśli na razie jest otwarta filia przy Kijowskiej 11, to jest to ukłon w stronę mieszkańców. Z tego, co się dowiedziałam, to grupa osób wypożyczających książki częściej niż raz w miesiącu w tej filii wynosi 14 osób." - informuje Beata Bielińska-Jacewicz, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga Północ.

Dlaczego?

Jakie są powody przeniesienia placówki na ulicę Jagiellońską wyjaśniała w połowie grudnia Beata Bielińska-Jacewicz. "Są dwa powody przeniesienia tej biblioteki - pierwszy - lokal był zalany z góry i wymaga remontu, zniszczeniu uległa część księgozbioru, druga, to bardzo wysoki czynsz (21,95 zł za metr kw. - red.) komercyjny i brak dotychczas reakcji RSM Praga na prośby dyr. Masłowskiej o obniżenie czynszu. Na Golędzinowie mamy nowy lokal należący do zasobów gminy, a koszt wynajmu to różnica ok. 20 zł za metr kw.".
2015-12-21 20:34 3253

Komentarze

~Katarzyna

Jutro 20.01 o 17.00 odbywa się w tej sprawie wspólne posiedzenie Komisji Kultury i Sportu z Komisją Infrastruktury w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15, sala konferencyjna (parter). Warto tam być i zbrać głos.