Skamiejka nowy lokal na Ząbkowskiej 37

Skamiejka - Artystyczna jadłodajnia z rosyjską duszą powstała latem 2011 roku przy ulicy Ząbkowskiej 37 na warszawskiej Szmulowiźnie.

Lokal, którego otwarcie nastąpiło 4 lipca 2011 roku prowadzą dwie sympatycznie panie: Edyta i Tamara ale to właśnie Tamara która jest Rosjanką wpadła na pomysł aby na Pradze powstało miejsce o takiej nazwie, klimacie i wyglądzie.

Skamiejka czyli z rosyjskiego "ławeczka" powstała w miejscu byłego zakładu krawieckiego pana Henryka ale w swoim wystroju jest to całkiem nowe miejsce. Oryginalne logo lokalu zaprojektowała Agnieszka Wojczakowska-Kozioł.

W przytulnym wnętrzu znajdziemy rozmaite akcenty rosyjskie - samowary, instrumenty muzyczne, matrioszki, obrazki, książki i zabawki. Szczególną uwagę zwraca czapka czerwonoarmisty oraz menu pisane w języku rosyjskim.

Artystyczna jadłodajnia dla ciała poleca szczególnie pielmieni czyli tradycyjne rosyjskie pierożki z mięsem. Dla spragnionych obowiązkowo herbata parzona w samowarze i podawana z konfiturami własnej roboty oraz kawa.

Właścicielki otwarte są również na inicjatywy artystyczne. W lokalu organizowane są liczne kameralne koncerty, wieczory literatury rosyjskiej, spotkania autorskie oraz różne warsztaty.

Dla chętnych w każdą sobotę o godzinie 11.00 organizowane jest "Śniadanie z rosyjskim" gdzie przy wspólnym stole jemy i rozmawiamy w języku narodowym pani Tamary.

Na dzień dzisiejszy lokal oferuje około 20 miejsc siedzących przy pięciu stolikach. Dostępna jest toaleta. Płatność tylko gotówką. Brak dostępu do internetu Wi-Fi.

Lokal jest czynny:
zimą codziennie od 10.00 do ostatniego gościa
latem codziennie od 9.00 do ostatniego gościa
2012-03-12 14:36 2321

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy